Search

هندهول

هندهول پلی اتیلن

هندهول چیست؟

هندهول ها اغلب جهت دسترسی آسان به انشعابات فاضلابی و مخابراتی از منازل، نصب دوربین مدار بسته، شبکه کابل فیبر نوری و دیتا، شبکه های کنترل سیگنال های ترافیکی، شبکه کابل کشی روشنایی محوطه ها و نیز در جاهایی که کوچک و عمق دسترسی کم می‌باشد ازهندهول های پلی اتیلنی بجای منهول استفاده میشود.

هندهولهای پلی‌اتیلن شرکت پلیمرروشان در ابعاد متنوع و مطابق با درخواست مشتری تولید میشوند. این هندهول‌ها در قسمت پایین دارای محلهایی تخت و صاف هستند که براحتی و متناسب با قطر لوله ورودی و خروجی سوراخ شده و لوله عبور داده میشود.

هندهول پلی اتیلن

هندهول پلی اتیلن را بیشتر بشناسید

یک هندهول پلی اتیلن از دو بخش بدنه و دریچه تشکیل شده است که به صورت جداگانه طراحی و ساخته می شوند و در محل نهایی بر روی یکدیگر نصب می شوند. محفظه ی یک هندهول معمولا از پلی پروپیلن و یا پلی اتیلن درجه بالا که از مقاومت بالا برخوردار هستند، ساخته می شود. استفاده از این ماده در ساخت بدنه ی هندهول مقاومت آن ها را در برابر ضربه و همچنین نفوذ رطوبت و آب بالا می برد. دریچه ی هندهول پلی اتیلن نیز می تواند از نوع پلاستیک، چدن و یا فلز باشد. به طور معمول با برداشتن دریچه ی هندهول عملیات بازبینی خط انتقال و یا تعمیر آن در محل اتصال انجام می شود. از هندهول پلی اتیلن در شبکه های توزیع فیبر های نوری و انتقال داده های سنگین نیز استفاده می شود. در مقیاس های کوچک تر همچنین می توان برای روشنایی یک خانه و یا باغ و همچنین سیستم انتقال داده برای دوربین های مدار بسته نیز از هندهول‌ پلی اتیلن استفاده کرد.

 
هندهول پلی اتیلن
هندهول پلی اتیلن
هندهول پلی اتیلن

مزایای هندهول های پلی اتیلن پلیمر روشان

وجود نقاط اتصال در سیستم های زه کشی گسترده زیرزمینی، مانند شبکه های آب و فاضلاب، سیستم های مخابراتی و برق و یا سیستم های انتقال داده های بزرگ امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. این امر به دلیل آن است که نگه داری از چنین سیستم های گسترده ای و همچنین تعمیر بخش های مختلف آن، بدون وجود نقاط بازبینی سخت، چالش برانگیز و بسیار هزینه بر است. به همین سبب است که مهندسین و طراحان چنین سیستم های گسترده ای در فواصل معینی از خط انتقال نقاطی را به منظور بررسی و همچنین اعمال تعمیرات لازم در نظر می گیرند. این نقاط معمولا محل اتصال انشعابات مختلف است تا در کنار حفاظت از یکی از حساس ترین بخش های خط انتقال، بتوانند بازبینی کل سیستم و اعمال تعمیرات لازم را نیز سهولت ببخشند. به طور معمول از هندهول‌های پلی اتیلن در چنین بخش هایی استفاده می شود. یک هندهول پلی اتیلن در واقع محفظه ای استوانه ای شکل است که در دیواره های آن شفت ها و حفره هایی به منظور عبور کابل های برق، گاز و یا لوله های مختلف در نظر گرفته شده است که در صورت بروز هرگونه انسداد در خط لوله می توان از طریق هندهول اقدام به برطرف کردن آن کرد.

هندهول پلی اتیلن
 • هزینه نصب و اجرای پایینتر
 • سهولت و سرعت بسیار بالای نصب و اجرای منهول پلی‌اتیلن
 • سازگار با سیستمهای مختلف فاضلابی و زهکشی
 • وزن کم و سهولت در نصب
 • طول عمر بالا بخصوص در مناطق مرطوب (حداقل 50 سال)
 • پایین بودن هزینه‌های تعمیرات و نگهداری
 • عدم احتیاج به پوشش داخلی و خارجی
 • درگیری مناسب با بتون و یا آسفالت
 • آب‌بندی کامل شبکه و جلوگیری از نفوذ آبهای زیرسطحی به سیستم
 • قابلیت تحمل بالای ضربات ناشی از تردد خود روهای سنگین
هندهول پلی اتیلن

اهمیت استفاده از هندهول پلی اتیلن شرکت پلیمر روشان:

ایجاد یک خط انتقال طولانی و گسترده بدون استفاده از هندهول های پلی اتیلن می تواند بسیار هزینه بر و چالش برانگیز باشد. نیاز به تامین امنیت پروژه ها و همچنین فراهم آوردن شرایطی متناسب و راحت برای نگه داری از یک سیستم انتقال زیرزمینی، به ویژه گونه های گسترده ی آن، از جمله مهم ترین دلایل انتخاب هندهول پلی اتیلن توسط مهندسان و طراحان پروژه است. به عنوان مثال، محل اتصال انشعابات مختلف که از جهات متفاوتی به یک نقطه رسیده اند، به عنوان یکی از حساس ترین بخش های یک شبکه ی انتقال شناخته می شود. استفاده از هندهول پلی اتیلن شرکت پلیمر روشان این امکان را فراهم می کند تا در درجه اول این بخش های حساس از سیستم در برابر ضربه ها و همچنین نفوذ رطوبت و آب محافظت شود. این امر برای سیستم های انتقال برق و مخابرات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین با استفاده از یک هندهول پلی اتیلن امکان چرخش های بیش از سی درجه در سیستم به وجود می آید که در نتیجه ی آه هیچ گونه آسیبی به سیم ها و خطوط انتقال وارد نشده و تمامی فرایند به شکل اصولی و کاملا امن انجام می شود.

از سویی دیگر، تولید و ساخت هندهول های پلی اتیلن به نسبت آسان بوده و از هزینه ی کمتری برخوردار است. به همین سبب است که نصب و پیش برد پروژه با استفاده از هندهول پلی اتیلن با کمترین هزینه و زمان امکان پذیر است. وزن کم این هندهول‌ها همچنین می تواند در خلال نصب و راه اندازی سیستم انتقال بسیار موثر واقع شود. از سویی دیگر، هندهول پلی اتیلن ماندگاری بسیار بالایی دارد و این امر می تواند به کاهش هزینه های ناشی از تعمیرات و نگه داری سیستم انتقال شما بسیار کمک کند.

نکات مهم در خریداری و نصب هندهول های پلی اتیلن:

اگرچه ساختار تمامی هندهول‌های پلی اتیلن شبیه به یکدیگر است، اما جزئیات آن ها متناسب با نوع پروژه و سفارش مهندسان قیمت منهول را متغییر می کند. به عنوان مثال هندهول‌های مورد استفاده در پروژه های مرتبط با انتقال خطوط آب و فاضلاب دارای شفت هایی به اندازه 600 میلی متر هستند اما هندهول هایی که در شبکه های انتقال برق و یا کابل های نوری مورد استفاده قرار می گیرند، دارای شفتی به اندازه ی 400 میلی متر می باشند. جزئیات بیشتری نیز با توجه به محل قرارگیری هندهول ها، میزان رطوبت، ضربه های احتمالی و سایر ویژگی های محیطی نیز باید به هنگام سفارش و خرید هندهول‌های پلی اتیلن در نظر گرفته شود. بنابراین هندهول ها باید بر اساس نیاز های پروژه و شرایطی موجود انتخاب و خریداری شوند تا علاوه بر ماندگاری بالا، با محافظت مناسب از سیستم از هزینه های ناشی از تعمیرات و نگه داری خطوط انتقال نیز کاسته شود.

نکته ی مهم دیگری که به هنگام خریداری و نصب هندهول های پلی اتیلن باید مورد توجه قرار بگیرد، عدم وجود شکستگی و یا هرگونه اسیب بر روی بدنه آن ها است. از آنجایی که هندهول ها به عنوان محافظ سیستم توزیع مورد استفاده قرار می گیرند، وجود هرگونه شکستگی و یا آسیب در بدنه ی آن ها می تواند مقاومت هندهول ها را در برابر ضربه و یا نفوذ رطوبت کاهش دهد. این امر می تواند در نهایت خسارت های سنگینی را به سیستم انتقال وارد کند و سبب افزایش هزینه های تعمیر و نگه داری شود.
استفاده از هندهول پلی اتیلن برای سیستم های انتقال، به ویژه نمونه های گسترده ای که خطوط انتقال طولانی را شامل می شوند، مزایای بسیار زیادی دارد. از هندهول‌های پلی اتیلن در خطوط انتقال آب و فاضلاب، برق، فیبرهای نوری و مخابرات به صورت گسترده استفاده می شود. هندهول ها می توانند در کنار کاهش هزینه ها و زمان لازم برای پیاده سازی پروژه، شرایط ایده آلی را نیز برای بررسی مداوم و همچنین تعمیر خطوط انتقال فراهم آورند. این امر می تواند به افزایش بازدهی خط لوله و کاهش هزینه های احداث و نگه داری آن کمک کند. هندهول‌های پلی اتیلن انواع مختلفی دارند که بر اساس نیاز های پروژه و بر اساس محاسبات دقیق فنی تعیین، طراحی و ساخته می شوند. در صورت رعایت تمامی نکات ایمنی و همچنین انتخاب مناسب هندهول ها بر اساس شرایط فیزیکی و همچنین نیازهای خطوط انتقال، می توان از انشعابات در برابر نفوذ رطوبت و همچنین آسیب های ناشی از ضربه ها محافظت کرد.

هندهول پلی اتیلن
هندهول پلی اتیلن
هندهول پلی اتیلن

برخی از کاربردهای هندهول های پلی اتیلنی پلیمر روشان

 •  شبکه انتقال آب (هندهول آب) یک مکان مناسب برای دسترسی به شیر فلکه خط انتقال آب می باشد. امکان قرار دادن سایر متعلقات انتقال آب نظیر فشارسنج، دماسنج وغیره وجود دارد.
 •  شبکه انتقال گاز (هندهول گاز) همانند انتقال آب این سیستم نیز شامل متعلقات جانبی می باشد که نیاز به بازدید یا دسترسی وجود دارد،که به نفر اجازه دسترسی به تاسیسات را مهیا می نمایید.
 •  شبکه انتقال برق (هندهول برق),هندهول تلفن یا هندهول مخابراتی(فیبرنوری) درمکان هایی که انتقال کابل برق، تلفن و فیبرنوری از زیر زمین صورت می گیرد، معمولآ کابل در داخل لوله ی تک جداره ی پلی اتلین و یا لوله ی دوجداره ی پلی اتیلن (بسته به سایز و تعداد کابل ها) قرار گرفته و درمکان های تقسیم و یا در فواصل معیین هندهول‌ها برای دسترسی نصب می گردد.
قطر ارتفاع ماکزیمم سایزورودی لوله (میلیمتر)
50 50 200
50 60 200
50 70 200
50 80 200
50 90 200
50 100 200
قطر ارتفاع ماکزیمم سایز ورودی لوله (میلیمتر)
60 50 250
60 60 250
60 70 250
60 80 250
60 90 250
60 100 250
 

 جهت دسترسی آسان به انشعابات فاضلابی و مخابراتی از منازل و یا سایر موارد مشابه و نیز در جاهایی که کوچک و عمق دسترسی کم می‌باشد از هندهول‌های پلی اتیلنی بجای منهول استفاده می‌شود.
هندهول‌های پلی‌اتیلن شرکت پلیمر روشان در ابعاد متنوع و مطابق با درخواست مشتری تولید می‌شوند. این هندهول‌ها در قسمت پایین دارای محل‌هایی تخت و صاف هستند که براحتی و متناسب با قطر لوله ورودی و خروجی سوراخ شده و لوله عبور داده می‌شود.

هندهول های شرکت پلیمر روشان در ابعاد ذیل تولید می‌گردند:

هندهول سایز 30

قطر ارتفاع لوله ورودی و خروجی
30 30

هندهول سایز 40

قطر ارتفاع ماکزیمم لوله ورودی و خروجی میلیمتر
40 50 تا سایز 160
40 60 تا سایز 160
40 70 تا سایز 160
40 80 تا سایز 160

 

 

 

 

هندهول قطر 60 سانتیمتری

ارتفاع (سانتیمتر)
50
60
70
80
90
100

 

 

هندهول قطر 50 سانتیمتری

ارتفاع (سانتیمتر)

50
60
70
80

هندهول‌های تولیدی شرکت پلیمر روشان از پلی اتیلن گرید 3840 می باشند و در قطرهای 30–40–50–60 تولید می شود.

محصولات مشابه
نصب منهول پلی اتیلن

منهول پلی اتیلن

منهول چیست منهول پلی اتیلن یکی از اجزای مهم و حیاتی در سیستم‌های زیرزمینی است که نقش کلیدی در تأمین و نگهداری شبکه‌های مختلف دارد

بیشتر بخوانید »
دریچه منهول نانو پلیمر

دریچه منهول

دریچه منهول چیست؟ دریچه منهول شامل قاب و درپوش است که بر روی انواع منهول فاضلاب، منهول مخابراتی و منهول برق جهت جلوگیری از سقوط افراد

بیشتر بخوانید »
منهول مخابراتی و برق پلی اتیلن

منهول مخابراتی و برق

منهول مخابراتی و برق پلی اتیلن پلیمر روشان منهول های پلی اتیلنی شرکت پلیمر روشان جایگزینی مطمئن برای انواع منهول بتنی و آجری است. نصب سریع

بیشتر بخوانید »
مخزن آب پلی اتیلن

مخزن آب

مخزن آب پلی اتیلن چیست؟ مخزن پلی اتیلن از جمله مخازن نگهداری و ذخیره سازی آب است که به آن تانکر آب پلاستیکی هم می‌گویند که

بیشتر بخوانید »
لوله پلی اتیلن کابلی

لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن یکی از پر مصرف ترین لوله های مورد بهره وری در پروژه های مختلف می‌باشد. این لوله ها به شکل استوانه های

بیشتر بخوانید »