Search

مخزن آب

مخزن آب پلی اتیلن

مخزن آب پلی اتیلن چیست؟

مخزن پلی اتیلن از جمله مخازن نگهداری و ذخیره سازی آب است که به آن تانکر آب پلاستیکی هم می‌گویند که در واقع جنس آن پلی اتیلن می‌باشد که از چگالی بالایی برخوردار است که به صورت یک لایه یا چند لایه ساخته می‌شود.

افزایش جمعیت در کشورها، هر روز تامین نیاز آب آشامیدنی را دشوارتر کرده است بطوریکه امروزه تامین آب شیرین و نگهداری آن به مقوله ای استراتژیک تبدیل شده است. بنابراین به منظور تامین و نگهداری آب اشامیدنی و بهداشتی تولید و تهیه مخازن ذخیره آب امری بسیار ضروری می‌باشد.

مخزن آب پلی اتیلن

برآورد حجم مخزن آب مورد نیاز

در مرحله اول باید مقدار حجم مخزن آب مورد نیاز خود را مشخص نمایید. مطابق اعلام شرکت آب و فاضلاب تهران‌، یک خانواده 5 نفره نیاز به داشتن 250 لیتر آب ذخیره قبل از پمپ دارد. در صورتی که نیاز باشد کل مصرف یک روز را برای هر نفر ذخیره داشته باشید می‌توانید به ازای هر نفر 150 لیتر در نظر بگیرید. یعنی یک خانواده 5 نفره 750 لیتر آب نیازدارد، در نتیجه یک منبع آب 750 لیتری کفایت می‌کند.

اگر میزان حجم مخزن مورد نیاز تامین نشود و آب مصرفی بیشتر از حجم آب ذخیره شده باشد امکان تخلیه آب درون مخزن در ساعات اوج مصرف بسیار زیاد می‌باشد و باعث سوختن پمپ آب و قطعی آب می‌شود.

اگر مخزن بیش از اندازه بزرگ باشد یعنی حجم ذخیره آب بیش از مصرف مورد نیاز باشد آب درون مخزن کیفیت خود را از دست می‌دهد و شرایط برای رشد انواع میکروب ها و باکتری ها محیا می‌شود. برای محاسبه حجم مخزن آب مورد نیاز می توانید با کارشناسان فنی ما در پلیمر روشان مشورت نمایید.

مخزن آب پلی اتیلن

انتخاب و آماده سازی محل نصب مخزن آب

یکی از اصلی ترین مراحل خرید مخزن، مکان یابی محل نصب مخزن است. مکان نصب معمولاً در داخل ساختمان و در جاهایی که کمتر در معرض دید هستند انتخاب می شوند. مکان هایی همچون پارکینگ، زیر زمین، موتورخانه، پشت بام و … . بنابراین باید ابعاد محل نصب مخزن و فضایی که در دسترس هست در هنگام انتخاب مخزن مد نظر قرار گیرد. برای اینکار می‌توانید ازکارشناسان فروش شرکت پلیمر روشان بخواهید شما را راهنمایی کنند و یا با ارسال لیست ابعاد به واتس آپ شرکت 09025271878 اندازه مخزن مناسب به شما پیشنهاد گردد.

مکان استاندارد نصب در اتاق تاسیسات است. ولی اگر در ساختمان شما چنین فضایی پیش بینی نشده این فضا ها را بررسی فرمایید: نزدیک پمپ آب و در حیاط خلوت، نزدیک پمپ در پیلوت، پشت بام.

همچنین باید ابعاد مسیر دسترسی به این مکان ها نیز مورد توجه قرار گیرد زیرا موارد زیادی به ما توسط مشتریان گزارش شده است که محصول خریداری شده ی آنها قابل انتقال به محل نصب پیشنهادی آنان نبوده و به ناچار یا مخزن خود را عوض کرده و یا مکان نصب را تغییر داده اند.

مطلب دیگر در این رابطه این است که سطح محل نصب مخزن باید کاملاً صاف بوده و بدون هرگونه  پستی و بلندی باشد زیرا در صورت پر شدن کامل مخزن، به دلیل فشار وارده توسط آب درون آن موجب سوراخی و یا پارگی می‌شود.

مخزن آب پلی اتیلن

بیشترین فروش مخزن آب در تهران  شامل مخازن افقی و عمودی ۱۰۰۰ لیتری و ۲۰۰۰ لیتر می باشد

چرا مخازن آب سه لایه تولید می شوند؟

مخازن پلی اتیلن پلیمر روشان اغلب سه لایه تولید می‌گردند اگرچه مخازن با لایه های کمتر و بیشتر نیز در بازار موجود است.‌

 مخازن پلی اتیلن سه لایه با اهداف زیر پیش بینی می‌شوند:

لایه بیرونی به رنگ سفید

دارای مقاومت در برابر مخاطرات محیطی شامل ضربه و عوامل جوی، عدم تبدیل

لایه وسط به رنگ تیره

جلوگیری از تابش نور خورشید و پیشگیری از فاسد شدن مایع درون مخزن

لایه داخلی به رنگ سفید

جلوگیری از تبادل گرمایی مایع درون مخزن با محیط بیرون

 

مخازن ذخیره آب در انواع مختلفی مانند انواع مخازن پلی اتیلن ، مخازن فلزی ، مخازن PVC تولید می شوند که هر کدام از این مخازن ذخیره آب بسته به نیاز میتواند در شرایط مختلف بکار رود .تولید مخازن پلی اتیلن نسبت به سایر مخازن ذخیره آب کم هزینه تر و دارای طول عمر طولانی تری می‌باشد. همچنین مخازن پلی اتیلن سبک وزن تر نسبت به سایر مخازن ذخیره آب بوده و بالطبع قابلیت جابجایی آسانتری خواهد داشت.

امروزه اهمیت ذخیره آب در شرایط امروزی کشورمان ایران بیش از پیش نمود دارد. کاهش بارش باران در سالیان اخیر باعث خشکسالی در ایران شده است. استفاده از مخازن آب در تاسیسات ساختمانی، باغات و کشاورزی، صنایع تولیدی و غذایی و … کاربرد فراوان دارد.

مزایای مخزن آب پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن آب به دلایل ذیل نسبت به سایر انواع مخازن آب کاربرد بیشتری دارد:

قیمت ارزان و پایین
وزن سبک مخازن
حمل و نقل و جابجایی راحت و آسان
نصب و اجرای آسان مخازن
مقاوم در برابر اشعه نور خورشید
مقاوم در برابر خوردگی
مقاوم در براب ضربه
ضد جلبک بودن مخازن (جهت مصارف آب شرب)

 

بایدهای نصب مخزن آب

در هنگام نصب مخزن آب به موارد ذیل باید توجه داشت:

  • سطح زیرین مخزن باید کاملا صاف و تراز باشد و استحکام کافی را برای تحمل وزن مخزن داشته باشد.
  • بهتر است در محل قرارگیری مخزن از هر طرف 20 سانتیمتر فضای خالی وجود داشته باشد.
  • هنگام حمل و نقل با وسیله نقلیه حتما مخزن را با طناب محکم کنید.
  • این مخزن برای مایعات پایه آب ساخته شده است.در صورتی که برای برای سایر موارد دیگر استفاده خواهید کرد، پیش از استفاده با کارشناسان ما تماس بگیرید.
  • مخزن را فقط در هنگامی جا به جا کنید که کاملا خالی از هرگونه موادی باشد. 
مخزن آب پلی اتیلن
مخزن آب پلی اتیلن
مخزن آب پلی اتیلن
مخزن آب پلی اتیلن

نبایدها

  • برای نصب هرگونه اتصالات با رعایت احتیاط عمل کنید و بهتر است پیش از نصب با کارشناسان ما تماس بگیرید.
  • مخزن را از اجسام تیز و برنده و آسیب زننده آن دور نگاه دارید.
  • هنگام حمل و نقل با وسیله نقلیه حتما مخزن را با طناب محکم کنید.مخزن را تحت فشار از طرفین آن قرار ندهید.
  • از ایستادن و قرار دادن اجسام سنگین روی مخزن خودداری کنید.
مخزن آب پلی اتیلن
مخزن آب پلی اتیلن
محصولات مشابه
نصب منهول پلی اتیلن

منهول پلی اتیلن

منهول یا آدم رو بر اساس تعریف استاندارد 14148، منهول يا آدم‌رو سازه‌ای عمودی و آب‌بند است كه در مسيرهای فاضلاب و زهكشی ثقلی مورد استفاده

بیشتر بخوانید »
دریچه منهول نانو پلیمر

دریچه منهول

دریچه منهول چیست؟ دریچه منهول شامل قاب و درپوش است که بر روی انواع منهول فاضلاب، منهول مخابراتی و منهول برق جهت جلوگیری از سقوط افراد

بیشتر بخوانید »
منهول مخابراتی و برق پلی اتیلن

منهول مخابراتی و برق

منهول مخابراتی و برق پلی اتیلن پلیمر روشان منهول های پلی اتیلنی شرکت پلیمر روشان جایگزینی مطمئن برای انواع منهول بتنی و آجری است. نصب سریع

بیشتر بخوانید »
هندهول پلی اتیلن

هندهول

‌هندهول چیست؟ هندهول ها اغلب جهت دسترسی آسان به انشعابات فاضلابی و مخابراتی از منازل، نصب دوربین مدار بسته، شبکه کابل فیبر نوری و دیتا،

بیشتر بخوانید »
لوله پلی اتیلن کابلی

لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن یکی از پر مصرف ترین لوله های مورد بهره وری در پروژه های مختلف می‌باشد. این لوله ها به شکل استوانه های

بیشتر بخوانید »