Search

آزمایشگاه شرکت پلیمر روشان

واحد آزمایشگاه و كنترل كیفی شرکت پلیمر روشان وظیفه نظارت و كنترل محصولات تولیدی را بر عهده دارد. این واحد علاوه بر وظیفه اصلی خود که تایید کیفیت محصولات تولیدی مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی است، در کنار واحد فنی و مهندسی هدایتگر بخش تحقیق و توسعه شركت نیز می‌باشد.

آزمایشگاه شرکت پلیمر روشان در فضایی به مساحت 50 مترمربع و در مجاورت بخش تولید قرار دارد و از نزدیك و بطور همزمان با پروسه تولید، محصول نهایی را رصد نموده و رهنمودهای لازم جهت تولید محصول باكیفیت‌تر را ارائه می‌نماید. تمامی محصولات تولیدی پس از تولید و قبل از ارسال به انبار محصولات توسط واحد کنترل کیفی بررسی می‌گردند.

این آزمایشگاه دارای تجهیزات آزمایشگاهی مانند دستگاه تست فشار حلقوی (Ring Stiffness)، دستگاه تست اندازه‌گیری جریان مذاب (MFR)، دستگاه اندازه‌گیری زمان اكسایش (OIT)، ضخامت سنج اولتراسونیک (Ultrasonic)، ترازوی دیجیتال با دقت 0.0001 گرم و سایر تجهیزات مورد نیاز جهت تست و صحه گذاری بر کیفیت محصولات تولیدی شرکت پلیمر روشان به همراه مهندسین و متخصصین كارآمد یكی از مهم‌ترین بخش‌های مجموعه پلیمر روشان را تشكیل می‌دهد.

این آزمایشگاه دارای استاندارد بین المللی و تخصصی ویژه آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون ISO 17025 می‌باشد. تمامی تجهیزات موجود در این آزمایشگاه دارای گواهی کالیبراسیون از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) می‌باشند. همچنین مدیر کنترل کیفی شرکت پلیمر روشان دارای پروانه تایید صلاحیت مدیران کنترل کیفی از سازمان ملی استاندارد ایران است.

از آنجا که محصولات تولیدی شرکت پلیمر روشان دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد 14148 را دارا می‌باشند، آزمایشگاه شرکت پلیمر روشان توانایی ارائه گزارشات بازرسی سطح یک و دو جهت مطابقت کیفیت محصولات تولیدی با استاندارد 14148 برای مشتریان گرامی را دارد.

کنترل محصولات تولیدی به شرح ذیل است:

کنترل چشمی محصولات: شامل تمامی محصولات تولیدی است و موارد ذیل در آن بررسی می گردند:

  • کیفیت سطح محصول تولیدی
  • عدم تغییر شکل محصول تولیدی
  • عدم نشتی در محصول تولیدی

کنترل های ابعادی و ضخامتی: نمونه برداری مطابق استاندارد به صورت میانگین حداقل یک محصول تولیدی. در این مرحله علاوه بر کنترل ابعاد قطعات با لوازم اندازه گیری شامل متر، خط‌کش و کولیس، یکنواختی ضخامت قطعات نیز توسط ضخامت سنج اولتراسونیک بررسی می گردد.

کنترل های آزمایشگاهی: در این مرحله نمونه برداری مطابق استاندارد صورت پذیرفته و بر روی قطعات تست‌های مقاومت فشار حلقوی، تست اندازه‌گیری جریان مذاب، تست اندازه‌گیری زمان اکسایش و تست ضربه انجام می‌پذیرد.

تمامی محصولات تولیدی شرکت پلیمر روشان پس از تایید نهایی مدیر کنترل کیفی نشانه گذاری شده و برای مشتریان ارسال می‌گردد.