Search

منهول مخابراتی و برق

منهول مخابراتی و برق پلی اتیلن

منهول مخابراتی و برق پلی اتیلن پلیمر روشان

منهول های پلی اتیلنی شرکت پلیمر روشان جایگزینی مطمئن برای انواع منهول بتنی و آجری است. نصب سریع و آسان، اتصالات دقیق با دیواره آب بندی محکم، زیبایی و تمیزی داخل آنها و عدم تراوایی دیواره که فضای داخل منهول ها را همیشه خشک نگه می‌دارد و مانع زنگ زدگی، اتصال کوتاه و آتش سوزی می‌گرداند، همه و همه دلایلی هستند تا نسل جدید شبکه های مخابراتی را با استفاده از منهول های پلی اتیلنی ارتقا کیفی دهیم.

توسعه ی صنعت با استفاده از منهول برق و مخابرات

شبکه‌ی انتقال برق و اطلاعات یکی از حساس ترین و مهم ترین بخش های یک سیستم مخابراتی و الکتریکی مدرن است که بخش های مختلفی از صنعت را درگیر خود ساخته اند. احداث یک شبکه‌ی انتقال، به ویژه در مقیاس های وسیع و گسترده امری پیچیده است که نیاز به تحقیق و محاسبات بسیار زیادی دارد. در کنار احداث یک خط انتقال که به تنهایی امری گران قیمت و زمان بر است، نگه داری و تعمیر یک سیستم انتقال نیز می‌تواند امری چالش برانگیز باشد. به منظور سهولت دسترسی نیروی کار متخصص به داخل کانال های شبکه‌ی انتقال و بررسی مداوم سیم کشی ها و اعمال تغییرات و تعمیرات لازم، مهندسان در بخش های مختلفی از یک مسیر کابلی زیرزمینی نقاط مشخصی را تعبیه می کنند. در چنین نقاطی به طور معمول از منهول برق و مخابرات استفاده می‌شود که در واقع محل دسترسی نیروی کار به شبکه‌ی انتقال است. 

یک منهول در واقع یک محفظه‌ استوانه‌ای و یا مستطیلی شکل است که از جنس بتن، پلی اتیلن و یا آجر ساخته می‌شود و بنا به کاربردهای متفاوتی که در سیستم های مختلف می‌تواند داشته باشد، جزئیات ساختمان آن ها با دقت طراحی شده و ساخته می‌شود. درپوش یک منهول برق و مخابرات نیز می‌تواند از جنس چدن، فولاد، کامپوزیت و یا پلی اتیلن باشد.

منهول برق و مخابرات به عنوان یکی از المان های اساسی در سیستم های مخابراتی مدرن

از منهول برق و مخابرات می‌توان در پروژه های بزرگ استفاده کرد. به عنوان مثال در شبکه های گسترده‌ی انتقال نیرو و یا شبکه های پیچیده‌ی انتقال فیبر های نوری، منهول برق و مخابرات می‌تواند ضمن تسریع فرایند احداث و اتمام پروژه، با پشتیبانی و محافظت کامل از سیم کشی های انجام شده، طول عمر و امنیت پروژه را نیز در طولانی مدت تضمین کند. در مقیاس های کوچک نیز، برای تامین روشنایی هر ساختمانی، با توجه به نوع کاربری و تعداد واحدهای مورد نیاز، حداقل به یک الی دو واحد منهول برق و مخابرات نیاز است. 

خوشبختانه، طراحی منهول برق و مخابرات مانور پذیر است و می‌توان آن ها را با توجه به نیاز و مقیاس پروژه تولید کرد. به همین سبب است که بسیاری معتقد هستند نسل جدید شبکه های برق و مخابراتی در سراسر دنیا بدون استفاده از منهول های برق و مخابرات، به ویژه آن دسته از منهول هایی که از جنس مواد پلی اتیلن هستند، امکان پذیر نبوده است.

منهول مخابراتی و برق پلی اتیلن

چرا پلی اتیلن انتخاب مناسبی برای منهول برق و مخابرات است؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، منهول برق و مخابرات می‌تواند از جنس های مختلفی ساخته شود. در میان نمونه های موجود، منهول های بتنی و پلی اتیلن بسیار رایج و کارآمد هستند. با این حال، آن دسته از منهول های برق و مخابرات که از جنس پلی اتیلن هستند، به سبب ویژگی های خاص این ماده ی شیمیایی، از کارایی بهتری نیز برخوردار می‌باشند.

از آنجایی که پلی اتیلن عایق بسیار خوبی در برابر رطوبت و آب است، استفاده از منهول برق و مخابراتی که با استفاده از این ماده ساخته شده است می تواند مسیر کابل های زیر زمینی را از کاملا خشک نگه داشته و از آن در برابر اتصال کوتاه، آتش سوزی و زنگ زدگی محافظت کند. این امر می‌تواند عمر این گونه از منهول های برق و مخابرات را به ویژه در مناطق مرطوب افزایش دهد. از سویی دیگر منهول هایی که از جنس پلی اتیلن هستند بسیار سبک می‌باشند و در نتیجه نصب آن ها بسیار آسان، راحت و کم هزینه است؛ چرا که برای جایگذاری آن ها احتیاجی به نیروی انسانی زیاد و یا استفاده از ماشین آلات سنگین نیست.

منهول پلی اتیلن برق و مخابرات، عایق مناسبی در برابر ضربه و آلودگی های محیطی

یک منهول برق و مخابرات که از جنس پلی اتیلن ساخته شده باشد می‌تواند از سیستم انتقال نیرو در برابر ضربه های احتمالی محافظت کند. این در حالی است که سایر منهول های رایج که از جنس آجر و یا بتن ساخته شده اند در برابر فشار بسیار حساس بوده و به راحتی می‌شکنند. در کشورهای زلزله خیز مانند ایران، استفاده از منهول های بتنی می‌تواند سبب افزایش آسیب پذیری سیستم های انتقال نیرو در برابر زلزله و سایر بلایای طبیعی شود چرا که در اثر حرکت زمین، منهول های بتنی و یا آجری به راحتی شکسته و خسارت های سنگینی را به سیستم وارد می‌کنند. منهول های برق و مخابراتی که از جنس پلی اتیلن ساخته شده اند، در چنین شرایطی انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان داده و با حفاظت از سیستم انتقال نیرو در شرایط بحرانی می توانند به کاهش صدمات کمک کنند.

افزایش طول عمر سیستم های انتقال با کمک منهول برق و مخابرات

یکی دیگر از نکات مهم در نگه داری یک سیستم انتقال نیرو، محافظت آن در برابر آلودگی های محیطی و خطراتی مانند زنگ زدگی است. استفاده از منهول برق و مخابراتی که از جنس پلی اتیلن است می‌تواند سیستم شما را در برابر نفوذ مواد شیمیایی و خورنده و همچنین نفوذ گاز های سمی محافظت کند. از سویی دیگر، به سبب عدم نفوذ پذیری پلی اتیلن، سیستم سیم کشی زیر زمینی شما از نفوذ رطوبت نیز در امان است و این امر سبب جلوگیری از پوسیدگی و زنگ زدگی سیستم می‌شود و همچنین مخاطراتی همچون احتمال اتصال کوتاه و آتش سوزی را نیز کاهش می‌دهد.

علاوه بر تمام موارد فوق، استفاده از منهول برق و مخابرات که از جنس پلی اتیلن ساخته شده است می تواند هزینه های تعمیرات و نگه داری از سیستم انتقال نیرو را به شکل قابل توجهی کاهش دهد. این دسته از منهول ها دارای عمر طولانی هستند و به دلیل عدم فرسودگی در مقایسه با منهول هایی از جنس بتن و یا آجر، می‌توانند هزینه های ناشی از تعمیرات را به شکل قابل توجهی کاهش دهند. نکته‌ی قابل توجه دیگر این است که در هر مرحله از پروژه امکان تنظیم اندازه ی این دسته از منهول ها بر اساس نیاز مصرف کننده وجود دارد. این در حالی است که منهول های رایج بتنی و آجری فاقد این ویژگی می‌باشند.

منهول برق و مخابرات یکی از المان های اساسی در یک سیستم انتقال برق است که می‌تواند کمک بسیار زیادی به پیشرفت توسعه پروژه های برق و مخابرات کند. آن دسته از منهول هایی که از جنس مواد پلی اتیلن ساخته شده اند، در کنار راحتی کار و همچنین افزایش سرعت پیشرفت پروژه می‌توانند در راستای حفظ امنیت و نگه داری از خطوط انتقال نیرو و اطلاعات نیز بسیار موثر واقع شوند.

منهول مخابراتی و برق پلی اتیلن

مزایای منهول های مخابراتی پلی اتیلنی شرکت پلیمر روشان

  • مقاومت در برابر فشار ناشی از اجسام سنگین: منهول پلی اتیلن به خاطر داشتن بافت بدنه مقاوم، می‌تواند در برابر هر گونه فشار مقاومت کرده و از شبکه انتقال داده های مخابراتی به خوبی محافظت کند. 
  • منهول پلی اتیلن مخابراتی، گزینه مناسبی برای جایگزینی منهول های بتنی یا آجری می باشد که در طول زمان فرسوده شده و کارایی خود را از دست می‌دهند و به همین سبب به شبکه انتقال مخابرات صدمه وارد می‌کنند.
  • نصب اتصالات منهول پلی اتیلن با سرعت بالا صورت می‌گیرد و می‌توان شبکه مخابراتی‌ را در کوتاهترین زمان ممکن راه اندازی کرد. 
  • منهول مخابراتی پلی اتیلن در برابر مواد خورنده اسیدی و بازی مقاوم بوده و کاملا آب بند می باشند. به همین خاطر کابل های مخابراتی، از تهدید احتمالی مواد فاضلابی و اتصالی کردن در نتیجه ورود رطوبت، در امان خواهند بود.  
  • منهول پلی اتیلن مخابراتی‌ با سهولت در خطوط و مسیرهای کابل ها قابل نصب می‌باشد و هزینه‌های اجرایی پروژه‌های بزرگ را بطور چشمگیری کاهش می‌دهد. 
  • با توجه به استفاده روزافزون از محصولات پلیمری در صنایع مختلف جهان، منهول مخابراتی پلی اتیلن جایگزین مناسبی برای منهول‌های بتنی و یا سایر منهول‌های ساخته شده با مصالح بنایی می‌باشد.
محصولات مشابه
نصب منهول پلی اتیلن

منهول پلی اتیلن

منهول چیست منهول پلی اتیلن یکی از اجزای مهم و حیاتی در سیستم‌های زیرزمینی است که نقش کلیدی در تأمین و نگهداری شبکه‌های مختلف دارد

بیشتر بخوانید »
دریچه منهول نانو پلیمر

دریچه منهول

دریچه منهول چیست؟ دریچه منهول شامل قاب و درپوش است که بر روی انواع منهول فاضلاب، منهول مخابراتی و منهول برق جهت جلوگیری از سقوط افراد

بیشتر بخوانید »
هندهول پلی اتیلن

هندهول

‌هندهول چیست؟ هندهول ها اغلب جهت دسترسی آسان به انشعابات فاضلابی و مخابراتی از منازل، نصب دوربین مدار بسته، شبکه کابل فیبر نوری و دیتا،

بیشتر بخوانید »
مخزن آب پلی اتیلن

مخزن آب

مخزن آب پلی اتیلن چیست؟ مخزن پلی اتیلن از جمله مخازن نگهداری و ذخیره سازی آب است که به آن تانکر آب پلاستیکی هم می‌گویند که

بیشتر بخوانید »
لوله پلی اتیلن کابلی

لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن یکی از پر مصرف ترین لوله های مورد بهره وری در پروژه های مختلف می‌باشد. این لوله ها به شکل استوانه های

بیشتر بخوانید »