Search

مواد اولیه منهول

پلی اتیلن گريد 3840، مواد اولیه ساخت منهول

برای توليد مواد قالب گیری چرخشی علی الخصوص منهول ها از پلی اتیلن گرید 3840 که پلیمری است با خواص فوق العاده استفاده می‌شود. در ایران این ماده در پالایشگاه‌های تبریز و اراك تولید می‌شود.

در جدول ذیل مشخصات پلی اتیلن تولید شده در پالایشگاه‌های داخلی آمده است. شاخص MFR یا همان شاخص جریان مذاب برابر با 4 و چگالی اين نوع پلی اتیلن برابر با 0.938 است.

Value
Unit
Property
0.936-9.40(gr/cm3)Density
3.6-4.5(gr/10min)

(2.16Kg,190⁰C)

MFR
≥2(KPa)Sn
≥10(min)OIT

جدول 1 – مشخصات پلی اتيلن توليدی در پالايشگاه‌های داخلی

پلی اتیلن گرید 3840 قابل بازیافت بوده و زنجیره پلیمری آن بسیار فشرده است، این عامل سبب افزایش چگالی آن می‌شود و در نتیجه مقاومت مکانیکی آن افزایش و فشردگی زنجیره‌های پلیمری سبب مقاومت بالای آن در برابر مواد شيميایی و تنش‌های شكننده محیطی می‌شود.

اين مواد به صورت اولیه بی‌رنگ و غیرشفاف است و هنگام تولید منهول می‌توان به آن رنگدانه افزود. سطوح داخلی و خارجی منهول باید صاف، تمیز و عاری از هر گونه نقص باشد. رنگ منهول می‌تواند هر رنگی باشد، با اين حال رنگ باید در سراسر سطح آن یكنواخت باشد.

مواد اولیه منهول

مواد پلی اتيلن 3840 توليدی در پالایشگاه‌های داخلی دارای مواد افزودنی پایداركننده حرارتی، نوری و رنگ است. بر اساس استاندارد ملی 14148 ایران؛ منهول های پلی اتیلنی تولید شده در شرکت پلیمر روشان شرایط ماندگاری در فضای باز به مدت حداقل یكسال را داشته و بدين منظور مواد سازنده آن حاوی افزودنی های ضد پرتو فرابنفش می‌باشند.

 
Picture of پلیمر روشان

پلیمر روشان

ارائه محصولاتی با کیفیت به همراه خدمات معتبر

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط

استاندارد ملی 14148

موضوع: پلاستیک‌ها – سامانه‌های لوله‌گذاری برای شبکه‌های جمع‌آوری و انتقال فاضلاب و زهکشی ثقلی مدفون در خاک – پی وی سی سخت (PVC-U)، پلی‌پروپیلن (PP)،

بیشتر بخوانید »
استاندارد ملی 14387

استاندارد ملی 14387

استاندارد ملی 14387 استانداردهای ملی نقش بسیار مهمی در تضمین کیفیت، ایمنی و بهبود فرآیندهای تولید و خدمات دارند. یکی از این استانداردها، استاندارد ملی

بیشتر بخوانید »