Search

نصب و اجرای منهول پلی اتیلنی زیر سطح تراز آب زیرزمینی

منهول پلی اتیلن

برای نصب منهول پلی اتیلنی ، بعد از عملیات گودبرداری و در صورت نیاز سپرکوبی و … جهت اطمینان از وضعیت کف‌سازی منهول می‌بایست از دال بتنی کف (Concrete Slab) استفاده نمود که جهت تسریع در انجام عملیات می‌توان از دال پیش ساخته استفاده نمود.

ضخامت این دال حدود 15 سانتیمتر و حداقل از بتن C16 استفاده می‌شود. سپس اقدام به نصب منهول پلی اتیلنی و اجرای اتصالات به لوله می‌نماییم.

بعد از اتمام کار اتصال دهی جهت جلوگیری از شناور شدن منهول (Floating) بایستی مطابق استاندارد اقدام به اجرای قفل لنگر (Anchor key) نماییم.

برای اینکار در قسمت پایه منهول از کف تا ارتفاع حدود 1 متر از بتن C20 استفاده می‌نماییم. بطوریکه از روی رینگ اتصال قسمت کفی منهول پلی اتیلن حداقل 20 سانتیمتر بتن بالاتر باشد.

پس از سفت شدن این بتن از یک طرف در رینگ منهول لنگر شده و از طرف دیگر در دیواره ترانشه لنگر می‌شود و بدین ترتیب با توجه به وزن خود بتن از شناور شدن پلی اتیلن جلوگیری به عمل می‌آید.

Picture of پلیمر روشان

پلیمر روشان

ارائه محصولاتی با کیفیت به همراه خدمات معتبر

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط

استاندارد ملی 14148

موضوع: پلاستیک‌ها – سامانه‌های لوله‌گذاری برای شبکه‌های جمع‌آوری و انتقال فاضلاب و زهکشی ثقلی مدفون در خاک – پی وی سی سخت (PVC-U)، پلی‌پروپیلن (PP)،

بیشتر بخوانید »
استاندارد ملی 14387

استاندارد ملی 14387

استاندارد ملی 14387 استانداردهای ملی نقش بسیار مهمی در تضمین کیفیت، ایمنی و بهبود فرآیندهای تولید و خدمات دارند. یکی از این استانداردها، استاندارد ملی

بیشتر بخوانید »